آمپول بیوتین
تفاوت آمپول بیوتین ایرانی و خارجی

آمپول بیوتین چیست؟

همان ویتامین B7 است که بیشتر با نام بیوتین شناخته شده است. این ویتامین محلول در آب بوده و قابلیت ساخته شدن را در بدن ندارد. اما از طریق مصرف مواد غذایی، خوردن قرص بیوتین و زدن آمپول بیوتین می‌توان این ویتامین را برای بدن تامین کرد. بیوتین بیش از هر فایده دیگری ممکن است برای رشد موها و جلوگیری از ریزش مو مفید واقع شود. مصرف آمپول بیوتین برای افزایش رشد مو ممکن است سریع‌تر از قرص بیوتین نتیجه دهد.

به همین دلیل بسیاری از افراد مصرف آمپول بیوتین را به قرص بیوتین ترجیح می‌دهند. تفاوت آمپول بیوتین ایرانی و خارجی موضوعی است که در این مقاله از داروخانه آنلاین اندرزگو به آن می‌پردازیم.

آمپول بیوتین چیست؟

آمپول بیوتین محصولی است که برای جبران کمبود ویتامین ب۷ در بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی دیگر از ویتامین‌های گروه B که در حفظ سلامت موها نقشی کلیدی بازی می‌کند، ویتامین B5 یا پانتوتنیک اسید است. اکثر پزشکان متخصص پوست و مو برای پیشگیری و درمان ریزش مو اغلب توصیه می‌کنند که آمپول بیوتین در کنار آمپول بپانتین (B5) استفاده شود.

اگر اهل زدن آمپول نیستید می‌توانید از قرص بیوتین بهره بگیرید. قیمت قرص بیوتین را برند، کیفیت، دوز و تعداد آن مشخص می‌کند. اما مطمئن باشید که با قیمت‌های بسیار مناسب می‌توانید این محصول را تهیه کنید.

آمپول بیوتین

درباره شرکت بایر

آمپول های بیوتین و بپانتن فرانسوی یکی از معروف ترین داروهایی هستند که برای درمان ریزش مو استفاده می شوند. آمپول های بیوتین و بپانتن دارای خواص موثری هستند که ریزش مو را متوقف کرده و روی رشد موها اثر می گذارد. علاوه بر اینها رشد مو و ناخن رشد را تحریک می کند.

آیا ترکیبات بکار رفته در آمپول بیوتین خارجی با ایرانی فرق دارد ؟

خیر؛ آمپول بیوتین چه ایرانی باشد و چه خارجی در آن از ویتامین B7 استفاده شده است. حال این احتمال وجود دارد که دوز بکار رفته در نوع خارجی با ایرانی متفاوت باشد. ممکن است آمپول بیوتین خارجی دوز بالاتری از بیوتین را شامل شود اما بعضی از آمپول‌های بیوتین ایرانی نیز حاوی دوز بالایی از بیوتین هستند. بنابراین از این لحاظ نمی‌توان تفاوتی قائل شد.

تفاوت آمپول بیوتین بپانتین ایرانی و خارجی

تفاوت آمپول بیوتین بپانتین خارجی با نمونه ایرانی آن از منظرهای زیر بررسی می شود:

ترکیبات

ترکیبات آمپول های بیوتین بپانتین ایرانی و خارجی یکسان است. هر دو دارای ویتامین B7 و B5 است که برای ریزش مو و افزایش ضخامت مو کاربرد دارند. البته برخی معتقدند دوز ترکیبات در نمونه خارجی بیشتر از نمونه های ایرانی است.

اثرگذاری

اثرگذاری آمپول بیوتین و بپانتین ایرانی و خارجی را فقط افرادی می توانند تشخیص دهند که هر دو را تجربه کرده باشند. به گفته مصرف کنندگان هر دو محصول، از آمپول بیوتین و بپانتین خارجی نتیجه بهتری دریافت کرده اند.

قیمت

قیمت آمپول بیوتین و بپانتین خارجی تفاوت چشم گیری را آمپول ایرانی دارد. این مسئله به این دلیل است که این محصول دیگر به صورت قانونی اجازه واردات به کشور را ندارد. افرادی که توانایی پرداخت قیمت آمپول بیوتین بپانتین خارجی را دارند، حتما به این نکته دقت کنند که این محصول به صورت مسافری وارد کشور می شود.

اثرگذاری آمپول بیوتین خارجی بهتر است یا ایرانی ؟

اگر بخواهید نظر مصرف‌کنندگان را بدانید باید بگوییم که آنها معتقدند آمپول بیوتین خارجی اثرگذاری بهتری در بدن آنها داشته است. به این معنا که ریزش مو را کاهش داده، رشد موها را بیشتر کرده و در مدت زمان کوتاه‌تری متوجه تاثیر آن شده‌اند. اما این مسئله عمومیت ندارد. با استفاده از آمپول بیوتین ایرانی نیز بسیاری از افراد به نتیجه مطلوبی که مد نظرشان بوده است رسیده‌اند. در نهایت اگر بخواهیم با شما صادق باشیم باید بگوییم که افراد از مصرف آمپول بیوتین خارجی نسبت به ایرانی به طور کلی رضایت بیشتری دارند.

تفاوت آمپول بیوتین ایرانی و خارجی آنقدر زیاد نیست که باعث شود شما حساسیت زیادی در انتخاب آنها به خرج دهید. اگر نیاز به تزریق بیوتین دارید، هر نوعی که برایتان در دسترس است استفاده کنید. شاید برای شما این سوال ایجاد شود که چرا معمولا در کنار آمپول بیوتین، بپانتین را نیز تجویز می‌کنند؟ بپانتین همان ویتامین B5 است. این ویتامین به تولید انرژی در بدن کمک کرده و علاوه بر این مانند همه ویتامین‌های گروه B می‌تواند در بهبود رشد موها موثر باشد. مصرف پانتوتنیک اسید یا همان ویتامین ب۵ در کنار آمپول بیوتین می‌تواند اثرگذاری بهتری در تقویت مو بر جای گذارد. به همین دلیل است که آمپول بیوتین و بپانتین معمولا در کنار هم تزریق می‌شوند.

آمپول بیوتین

بهترین زمان استفاده از آمپول بیوتین

همه ویتامین‌های گروه B در افزایش انرژی نقش دارند. بنابراین اگر از مکملی استفاده می‌کنید که حاوی این گروه از ویتامین‌ها است، حتما آن را به هنگام صبح و حتی ناشتا میل کنید. در مورد آمپول بیوتین نیز باید بگوییم که بهترین زمان استفاده از آن اغلب به هنگام صبح است. اگر این آمپول یا آمپول بپانتین را هنگام شب بزنید، افزایش انرژی حاصل از آن ممکن است در خواب شبانه شما اختلال ایجاد نماید.

طول دوره مصرف آمپول بیوتین

پزشکان در اکثر مواقع مصرف آمپول بیوتین و بپانتین را به مدت ۶ هفته توصیه می‌کنند. اما این حداقل زمان لازم برای اثرگذاری این آمپول‌ها است. بسته به نیاز بدن، شدت ریزش مو و سطح ویتامین B7 در بدن ممکن است پزشک تشخیص دهد که فرد لازم است تا ۳ ماه و یا حتی بیشتر مصرف آمپول بیوتین را ادامه دهد. البته اغلب تزریق این آمپول‌ها روزانه نیست و بسته به توصیه پزشک چندین بار در هفته باید صورت گیرد. همان طور که پیشتر نیز اشاره کردیم به جای آمپول بیوتین از قرص بیوتین نیز می‌توانید استفاده کنید.

آمپول بیوتین ایرانی بهتر است یا خارجی ؟

تفاوت آمپول بیوتین ایرانی و خارجی را برایتان شرح دادیم. در حال حاضر آمپول بیوتین خارجی در بازار تقریبا یافت نمی‌شود. بنابراین به ناچار مجبور می‌شوید که نوع ایرانی این آمپول را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید. اگر بخواهیم شما را از نظر مصرف‌کنندگانی که آمپول بیوتین ایرانی تزریق کرده‌اند، آگاه کنیم باید بگوییم که تقریبا همه این افراد از آمپول بیوتین ایرانی احساس رضایت داشته و با مصرف آن کاهش ریزش مو، تقویت فولیکول مو، افزایش رشد مو و افزایش ضخامت تارهای مو را تجربه کرده‌اند. بنابراین مطمئن باشید که آمپول بیوتین ایرانی نیز برای شما ثمربخش خواهد بود.

در این مطلب به تفاوت آمپول بیوتین ایرانی و خارجی پرداختیم. برخی از مصرف‌کنندگان میان این دو محصول تمایز قائل شده و معتقدند آمپول بیوتین خارجی اثرگذاری بهتری در بدن داشته و برای تقویت موها موثرتر عمل می‌کند. اما کیفیت مطلوب آمپول‌های بیوتین ایرانی را نیز که در معتبرترین شرکت‌های داخلی تولید می‌شوند، نمی‌توان نادیده گرفت. در سال‌های اخیر کشور ما در امر تولید دارو و مکمل‌های غذایی پیشرفت‌های تحسین‌برانگیزی داشته و امروزه محصولاتی باکیفیت مطلوب را به راحتی می‌توان در داروخانه‌ها یافت. پس با خیالی آسوده از مزایای آمپول بیوتین ایرانی بهره گرفته و خود را برای خرید نوع خارجی آن به دردسر نیندازید.